قالب وردپرس

ادویه جلالی

قدیمی ترین فروشگاه ادویه جات در ایران با قریب به یک قرن سابقه

ادویه جلالی اولین فروشگاه تخصصی چاشنی ها و ادویه جات هندی بود  که در سال ۱۳۰۶ با اسم و عنوان ادویه جات حاج محمد جلالی در آبادان  راه اندازی شد. مرحوم حاج محمد جلالی  در کنار واردات ادویه ،فروش ذغال نیز انجام میداد(معمولا این صنف را همه عطار مینامیدند اما ایشان تاکید داشت ادویه فروشی) تا اینکه زندگی مدرن و برق رفته رفته ذغال را از دور خارج نمود و اینکار تا زمان شروع جنگ تحمیلی ادامه داشت و پس از مهاجرت از آبادان بعلت جنگ به شیراز و با توجه به آنکه آن مرحوم با کار کردن رفاقت دیرینه داشت متاسفانه با وجود قوای جسمی عالی مشکلات و استرس های جنگ و بیکاری سبب شد تا در تیرماه ۱۳۶۳ دار فانی را وداع کند.
مرحوم حاج محمد جلالی تاکید داشتند که تهیه ادویه را به شاگرد. غریبه و به نابلد نسپارید زیرا برای سود بیشتر کیفیت کار و خاصیت های ادویه را بر اثر بی اطلاعی نابود میکنند(ادویه جات خورشتی و پلوئی و سرخ کردنی علاوه بر بو و طعم با مقدار میکس صحیح چندین ادویه خاصیت دارویی دارند.
پس فرزند آن مرحوم حاج حسن جلالی بر آن شدند تا پس از جنگ تحمیلی با وجود کمبود ها و مشکلات به وصیت آن مرحوم عمل کند و چراغ فروشگاه پدر را روشن کند و نام ایشان را دوباره در یادها زنده کند.
در حال حاضر نیز این فروشگاه زیر نظر مستقیم حاج حسن جلالی اداره میگردد و سعی بر ارائه بهترین و مرغوب ترین ادویه جات را دارد.

ادویه جات چیست؟!

اَدویه یا ادویه‌جات، مواد گیاهی استفاده شده به منظور عطر و طعم‌دهی به مواد غذایی هستند و از برخی از آن‌ها برای مقاصد خوراکی یا دارویی نیز استفاده می‌شود. ادویه در زبان عربی جمع مکسر دواء است.
ادویه‌ها همچنین به عنوان ماده نگهدارنده استفاده شده‌اند و برای انسان در بسیاری از زمینه‌های دیگر مفید هستند. یک ادویه می‌تواند دانه خشک شده، میوه، ریشه، پوست یا مواد مغذی گیاهی در مقادیر ناچیز به عنوان افزودنی مواد غذایی برای عطر و طعم و رنگ باشد و یا به عنوان یک ماده نگهدارنده باشد که باکتری‌های مضر را می‌کشد و یا از رشد آن‌ها ممانعت به عمل می‌آورد. ادویه ممکن است به منظور عطر و طعم دهی به غذا و یا برای پنهان کردن طعم‌های دیگر استفاده شود. در آشپزخانه، ادویه‌جات از سبزیجات برگ دار، قسمت‌های سبز گیاه مورد استفاده برای طعم‌دهی یا به عنوان چاشنی هستند، متمایز هستند.
در فرهنگ‌های مختلف گیاهان متعددی جهت طعم دادن به غذاهای مختلف به کار می‌رود و شاید راز تفاوت عمده در طعم غذاها در ملل مختلف علاوه بر نحوه پخت، به طور عمده به ادویه‌جات به کار رفته در آنها مربوط می‌شود.
به عنوان نمونه در آشپزی هندی و پاکستانی به علت استفاده فراوان از انواع ماصالا(ادویه) و طعم دهنده‌های گرم، طعم تند طعم غالب بر غذاها می‌باشد.
گرمصاله پلویی
گرمصاله پلویی جلالی معطر حاوی ۲۴ قلم ادویه کوبیده و نکوبیده
بسیار مناسب پخت انواع خوراک‌های آب‌پزی همچون کله‌پاچه، مرغ و گوشت می‌باشد. به دلیل عطر ادویه‌جات نکوبیده بوی بد خوراک را گرفته و خوراک را بسیار لذیذ می‌نماید. (این نوع ادویه حتما نکوبیده مصرف شود.)
گرمصاله مرغ و ماهی
گرمصاله مرغ و ماهی جلالی  بسیار معطر حاوی۲۸ قلم ادویه می‌باشد
برای انواع غذاهای کبابی (جوجه‌کباب، کباب‌کوبیده و…)، سرخ‌کردنی، خورشت قلیه‌ماهی، قرمه سبزی، آش رشته، فلافل، لازانیا، انواع فست فود، دال عدس، وغیره قابل استفاده میباشد و همینطور به عنوان طعم‌دهنده می‌توان به انواع غذاها اضافه نمود.
کاری خورشتی
کاری خورشتی جلالی  با طبعی گرم حاوی ۲۴ قلم ادویه
مخصوص پخت انواع خورشت و گوشت چرخ شده می‌باشد و حتما باید به همراه مواد اولیه سرخ شود .

غرفه ادویه جات حاج محمد جلالی در نخستین نمایشگاه رستوران ها و صنایع وابسته تهران

مرکز همایش های بین المللی صدا وسیما ۱۳۹۶/۱۱/۱۵

 

غرفه ادویه جات حاج محمد جلالی در سومین  نمایشگاه رستوران محبوب 

مرکز همایش های برج میلاد تهران ۱۳۹۶/۱۲/۰۲

همایش چهره های ماندگار ۱۳۹۷ و تقدیر از مدیریت فروشگاه حاج حسن جلالی  به پاس یک قرن فعالیت